Co děláme

VÝCVIK A KURZY

Provádíme výcvik dětí i dospělých, našim cílem je kvalitně naučit rekreační i technické potápění vážné zájemce. NAŠIM CÍLEM JE BEZPEČNOSTVýuka probíhá na plaveckém bazénu v Českém Krumlově, nebo Českých Budějovicích, dále na potápěčských lokalitách v České republice i v zahraničí.

AKCE

Každý rok  pořádáme soustředění v Chorvatsku, kde probíhá praktický výcvik i teoretická výuka potápění nejen pro děti. Dále pořádáme i akce se zaměřením na výchovu dětí a budoucích adeptů na vodní sporty. Organizujeme průběžné víkendové sobotní potápění tzv. POTÁPĚČSKÉ SOBOTY, zde je možné začít s potápěčským kurzem.

Chorvatsko 2019

KURZY POTÁPĚNÍ

Provádíme výcvik a kurzy potápění včetně mezinárodní certifikace. Od základních kvalifikací pro děti až po specializované potápění, záchranné potápění, příprava na profesionální směr potápění.

DALŠÍ POTÁPĚČSKÉ ČINNOSTI

Provádíme další činnosti pod vodou (video, fotografování, čištění, vyhledávání, vyzvedávání, spolupracujeme se složkami IZS)

SPOLUPRÁCE 

Spolupracujeme se složkami Integrovaného záchranného systému. Spolupracujeme s řadou odborníků a lékařů v oblasti potápěčské a urgentní a forenzní medicíny, jsme v kontaktu s výrobci i prodejci potápěčské techniky, podílíme se na testování nové výstroje a na návrzích nové potápěčské techniky.

Spolupráce s VZS CK hledání sochy Jana Nepomuckého 2019

ODBORNÁ KONZULTACE OV, ZNALECKÉ POSUDKY: 

v případě dotazu na téma rekreační i profesní potápění poskytujeme konzultaci. Provádíme odborná vyjádření a znalecké posudky.

VÝCHOVA A VÝUKA MLÁDEŽE

Máme dlouholetou tradici a zkušenosti s výcvikem a výchovou mládeže, činnosti se věnujeme už přes 20 let. Zabýváme se výchovou a výukou mládeže od 8 do 18 let zejména se snažíme o systematický postup vývoje osobnosti a fyzické zdatnosti, osvojování základních návyků disciplíny a  dodržování jasných pravidel. V neposlední řadě také budování a udržování přátelského kolektivu. Při zahájení a před ukončením každého tréningu provádíme „vojenský nástup“ kde probíhá seznámení s programem, s prezencí přítomných členů a sdělení případných informací mládeži. Před ukončením probíhá debrýfink o průběhu tréningu.

Kompletace výstroje

PRŮBĚH TRÉNINGŮ

Tréning je zahájen nástupem v 17:30 už v plavkách, kde probíhá seznámení členů s programem, prezence přítomných členů a sdělení příapadných informací mládeži.Rozplavba 15 – 30 minut kroul, prsa, skoky do vody, zlepšování plaveckého a potápěčského stylu, Nádechové potápění s ABC výstrojí, Přístrojové potápění, Nácvik prvků vodní záchrany, Podvodní rugby, Štafety, plavání na čas, plavání pod vodou na čas, činnosti pod vodou (překážková dráha, vázaní uzlů, montáž jednoduchých předmětů pod vodou apod.)19:00 Ukončení – nástup rekapitulace průběhu tréningu.

FYLOZOFIE ČINNOSTI KLUBU

Zabýváme se výchovou a výukou mládeže od 8 do 18 let zejména se snažíme o systematický postup vývoje osobnosti a fyzické zdatnosti, osvojování základních návyků disciplíny a  dodržování jasných pravidel. V neposlední řadě také budování a udržování přátelského kolektivu. Při zahájení a před ukončením každého tréningu provádíme „vojenský nástup“ kde probíhá seznámení s programem, s prezencí přítomných členů a sdělení případných informací mládeži. Před ukončením probíhá debrýfink o průběhu tréningu. Našim cílem je kvalitně naučit mládež i dospělé přístrojové i nádechové potápění.